جیسون بورن رکورد زد

Jason Bourne (2016)

پنجمین فیلم مجموعه سینمایی ˝بورن˝ در اولین آخر هفته اکران در سطح بین‌المللی به یک رکورد جدید دست پیدا کرد

به گزارش میهن پیکس به نقل از هنرآنلاین، فیلم اکشن “جیسن بورن” (Jason Bourne) با بازی مت دیمن در اولین آخر هفته اکران در ۴۰۲۶ سینما در بازار آمریکای شمالی ۶۰ میلیون دلار به دست آورد و به راحتی بر صدر جدول فروش تکیه زد.

پنجمین فیلم مجموعه سینمایی “بورن” تولید شرکت یونیورسال در سطح بین‌المللی نیز ۵۰٫۱ میلیون دلار فروخت که بیشترین فروش افتتاحیه فیلمی از این مجموعه سینمایی است. “جیسن بورن” در ۲۷ بازار از ۴۶ بازار خارج از آمریکای شمالی پرفروش‌ترین فیلم آخر هفته شد. مجموع فروش جهانی فیلم در سه روز ۱۱۰٫۱ میلیون دلار شد.

دیمن در این فیلم برای چهارمین بار در نقش آدمکش سابق سیا که گذشته خودش را فراموش کرده است، بازی کرده است. این مجموعه سال ۲۰۰۲ با فیلم “هویت بورن” شروع شد و با “برتری بورن” (۲۰۰۴) و “اولتیماتم بورن” (۲۰۰۷) ادامه پیدا کرد. دیمن در “میراث بورن” (۲۰۱۲) با بازی جرمی رنر بازی نکرد.

جیسن بورن” را پل گرین‌گراس کارگردانی کرده است و تامی لی جونز، آلیسیا ویکاندر، ونسان کسل، جولیا استایلز و ریز احمد نیز در آن بازی می‌کنند. فیلم با بودجه‌ای حدود ۱۲۰ میلیون دلار ساخته شده است و داستان آن در آتن، برلین، لندن و وگاس روی می‌دهد. این بار جیسن بورن از اختفاء خارج می‌شود تا به حقایق پنهان گذشته خود پی ببرد.

چهار فیلم قبلی “بورن” در دنیا ۱٫۱۷ میلیارد دلار فروش داشتند که ۶۳۸ میلیون دلار آن در بازار آمریکای شمالی و ۵۸۳ میلیون دلار آن در بازار بین‌المللی بود. “جیسن بورن” در آمریکای شمالی به لحاظ فروش افتتاحیه بعد از “اولتیماتم بورن” (۶۹٫۳ میلیون دلار) دومین فروش برتر فیلمی از این مجموعه را به نام خود ثبت کرد.

بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند بازگشت دیمن به این مجموعه پس از هشت سال، یکی از دلایل موفقیت تجاری این فیلم بوده است.

در همین حال، کمدی “مامان‌های بد” (Bad Moms) از شرکت اس‌تی‌ایکس اینترتینمنت در اولین آخر هفته اکران در ایالات متحده و کانادا به فروش خوب ۲۳٫۴ میلیون دلار دست پیدا کرد و در رده سوم قرار گرفت. میلا کونیس، کریستن بل و کاترین هان در این فیلم بازی می‌کنند که با بودجه‌ای ۲۰ میلیون دلاری ساخته شده است. جان لوکاس و اسکات مور تیم فیلمنامه‌نویس کمدی موفق “خماری” (The Hangover) فیلمنامه “مامان‌های بد” را نوشته‌اند و آن را کارگردانی کرده‌اند.

تریلر ۲۰ میلیون دلاری “جسارت” (Nerve) از شرکت لاینزگیت که از چهارشنبه پیش به طور گسترده در آمریکای شمالی اکران شده است، در پنج روز اول اکران ۱۵ میلیون دلار فروخت. فروش آخر هفته فیلم ۹ میلیون دلار بود. اما رابرتز و دیو فرانکو در این فیلم به کارگردانی هنری یوست و آریل شولمان بازی کرده‌اند. داستان درباره یک دانش‌آموز دبیرستانی است که گرفتار یک بازی آنلاین می‌شود.

در همین حال، “آن سوی سفر ستاره‌ای” (Star Trek Beyond) از شرکت پارامونت پیکچرز در دومین هفته اکران با ۶۰ درصد کاهش ۲۴ میلیون دلار به دست آورد و رده دوم جدول فروش را به خود اختصاص داد. مجموع فروش داخلی تازه‌ترین فیلم مجموعه سینمایی علمی تخیلی “سفر ستاره‌ای” ۱۰۵٫۷ میلیون دلار شده است.

انیمیشن “زندگی مخفی حیوانات خانگی” (The Secret Life of Pets) از شرکت ایلومینیشن اینترتینمنت و یونیورسال و فیلم ترسناک “Lights Out” از شرکت نیو لاین سینما، به ترتیب رده‌های چهارم و پنجم جدول را به خود اختصاص دادند.

راهنمای میهن پیکس :
  • 1- برای سهولت در دانلود بهتر است از نرم افزار های مدیریت دانلود مانند دانلود منیجر استفاده کنید
  • 2- جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح وارد کنید . [ایمیل www ندارد .]
  • 3- لطفا از توهین در نظرات خودداری کنید ، با کاربر خاطی برخورد لازم انجام خواهد شد .
  • 4- جهت درخواست فیلم از فرم درخواست فیلم استفاده کنید ،